Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu...

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile yürüttüğü Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu 14 Aralık 2015 tarihinde başlamış olup 14 Mayıs 2016 tarihinde tamamlanmış,   sertifika töreni hastane Konferans Salonunda 31 Mayıs 2016 tarihinde hastane yöneticisi Uzm. Dr Mustafa Bulut, başhekim Doç Dr. Mehmet Emin Kalkan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Asiye Güleşen ve yardımcıları, İdari  ve Mali  Hizmetler Müdürü Muharrem Yahşi ve yardımcıları ve Kartal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu müdürü Resul Özdemir ve yardımcılarının  katılımıyla yapılmıştır. 

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Asiye Güleşen, İdari - Mali  Hizmetler Müdürü Muharrem Yahşi ve  Kartal Halk Eğitim Merkezi / Akşam Sanat Okulu müdürü Resul Özdemir tarafından açılış konuşmaları yapıldı. 

Tıp alanındaki gelişmeler ve toplumsal yaşamdaki değişmeler insanların daha sağlıklı ve uzun yaşamaları sonucunu getirmiştir. Yaşlı, hasta ve  engellinin saygınlığını korumak, sosyal hayattan kopmadan ve yaşadığı ortamda ihtiyacı olan hizmetleri almasını sağlamak önemli konulardan biri haline gelmiştir. Yaşlı nüfusun yaşam kalitesinin iyileştirilmesi sağlık bakım   ve korunma problemlerinin çözümlenmesi gerekmektedir.Konuşmacılar tarafından gerek kurumlarda, gerekse evde bakım hizmetlerinde yaşlı hasta ve engellinin öz bakımının yapılması, psikososyal ihtiyaçlarının giderilmesi tedavi edici bakım hizmetlerinin yanı sıra koruyucu bakım hizmetleri verebilecek yetkin ve profesyonel kişilere ihtiyaç olduğunun üzerinde duruldu

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu Programının amacının Yaşlının ve bakıma muhtaç olan bir hastanın özelliklerini tanıyabilen, onları anlayıp kendini onun yerine koymayı başarabilen, sağlığı geliştirmek veya mevcut durumu korumak için yapabildiği öz bakım uygulamalarına destek vermek, yetemedikleri yerde tüm bakımı sağlamak, yaşlı yada hastanın yaşadığı ortamı uygun hale getirmek, risk faktörlerini ortadan kaldırmak, ilaçlarını düzenli kullanmasını sağlamak amacı ile bakımlarını üstlenecek kalifiye elemanlar yetiştirmek olduğu vurgulandı. Kursu başarıyla tamamlayan nitelikli ve tecrübeli personellerimizle, sunduğumuz sağlık hizmetinde  hasta bakım kalitesini ve memnuniyetini arttıracağı belirtildi.

Bu amaçla hastanemizde  gerçekleştirilen 560 saat süren bu kursa hastanemiz personellerinden 33 kişiye sertifikaları, eğitimci olarak kurumun lisans mezunu hemşirelerinden Emine Nil ÇENDEK, Gülçin FELEK, Gülseven TÜRKOĞLU, Hatice Dilek ÖZKAN, Huriye ARSLANER, Özlem YILDIRIM ‘a da teşekkür belgeleri gerçekleştirilen törenle verildi.

Günün sonunda Halk Eğitim Merkezi ve kurumumuz işbirliğinin gerek sağlık alanında gerekse sosyal alandaki etkinlikler ve kurslarla devam edeceği yöneticiler tarafından ifade edildi.

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu...
Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu...
Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu...

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık